Profesjonalna strona internetowa to podstawa sukcesu każdej firmy. Pozwala zbudować nie tylko odpowiedni wizerunek, ale także dotrzeć do potencjalnych partnerów oraz klientów. Dotyczy to również placówek leczniczych, a zwłaszcza tych, które nie dostawały się jeszcze do potrzeb interaktywnego rynku i chcąc pozyskać pacjentów będą musiały spełnić kilka podstawowych zasad, o których pisaliśmy w poprzednim poście. Brak responsywności oraz spójnej nawigacji, to nie jedyne wady tych stron, dlatego w drugiej części naszego materiału zwrócimy uwagę na kolejne aspekty.

Strony pozbawione oryginalnych treści

Brak spójnej nawigacji i problem ze znalezieniem na niej konkretnych informacji, to nie jedyna wada wielu stron placówek leczniczych. Zdarza się, że samo odnalezienie placówki w sieci staje się problemem. Serwisy są albo niewidoczne dla Google, albo zajmują najniższe pozycje w wynikach wyszukiwań. Dzieje się tak z powodu braku praktycznych informacji z poziomu pacjenta na temat struktury placówki i zakresu działalności poszczególnych jednostek, wyposażenia oraz kompetencji specjalistów. Ponadto słabo rozbudowane treści pod względem merytorycznym nie posiadają oryginalnych i unikatowych fraz kluczowych, co przez Google jest weryfikowane jako mało atrakcyjne i mało przydatne, i z tego względu wartość takiej witryny natychmiast spada na niższe pozycje w wyszukiwarce.

Estetyka strony i idea content marketingu

Specjalizując się w marketingu branży medycznej wiemy, że strona internetowa placówki leczniczej powinna być dostosowana do urządzeń mobilnych, pozwalać na sprawną orientację, wyróżniać się estetyką i elegancją, a przede wszystkim zawierać oryginalne treści bogate we frazy kluczowe.

 • Estetyka strony podmiotu medycznego

Funkcjonalna i zadbana to atuty profesjonalnej strony www. W przypadku branży medycznej to, co jest zaletą innych branż, tu może nie zadziałać i np. nadmiar kolorów, agresywne banery i pop-up’y oraz liczne grafiki, mogą zniechęcić pacjenta do skorzystania z usług oferowanych przez placówkę. Spójne i estetyczne strony oparte na nieskomplikowanych grafikach oraz kolorystycznie nawiązujące do logotypu placówki i barw utożsamianych z medycyną są najbardziej optymalnym rozwiązaniem i to było jednym z priorytetów podczas tworzenia strony Kliniki Wilmed.

 • Content marketing na stronie placówki medycznej

W promocji branży medycznej istotną rolę odgrywa content marketing medyczny. Dystrybucja wartościowych merytorycznie tekstów, które przyciągają uwagę pacjenta ma dla placówki znaczenie tak samo wizerunkowe, jak i odzwierciedla nierzadko poziomie obsługi wewnętrznej w jej zakresie, stąd niejednokrotnie jest to sugestia dla pacjenta do nawiązania kontaktu z placówką bądź poszukania innej. W tym celu wykorzystywane są liczne kanały, zaczynając od social media i blogów, przez poradniki, e-magazyny, microstrony i podcasty, kończąc na specjalistycznych artykułach, newsletterach, wirtualnych konferencjach czy eBookach. Content marketing medyczny odzwierciedla nie tylko poziom profesjonalizmu danego podmiotu, ale ma także znaczenie edukacyjne i dzięki np. publikacjom na blogu placówki może propagować wiedzę związaną z medyczną działalnością jednostki, czy realizowaną akcją profilaktyki zdrowotnej itp., jak ma to miejsce w przypadku Centrum Medycznego Panorama w Radzyminie, gdzie publikujemy artykuły specjalistyczne tworzone przez naszych specjalistów z branży medycznej. Marketing treści jest także priorytetem dla Centrum Kompresjoterapii Thuasne, na którego stronie regularnie publikujemy opisy poradni, zabiegów oraz urządzeń. W przypadku Kliniki Oberclinic priorytetem było stworzenie aktualnych i rozbudowanych profili lekarzy. Content marketing to także ważna część e-marketingu. Oryginalne teksty o wysokim poziomie merytorycznym, bogate we frazy kluczowe korzystnie wpływają na pozycjonowanie strony w przeglądarce Google oraz zwiększają efekt kampanii promocyjnych Google Adwords. Po spójnej nawigacji strony, estetycznym interfejsie dostosowanym do urządzeń mobilnych to kolejny element funkcjonalnego serwisu, który przy obecnych standardach powinna posiadać każda medyczna placówka. O tym, jakie jeszcze rozwiązania oferuje dla branży medycznej marketing, napiszemy w kolejnych artykułach.

Tagi: , , , , , , , , ,

Kontakt

ADRES

ul. Niegolewskiego 17
01-570 Warszawa

TELEFON

tel. 22 120 20 89

E-MAIL

biuro@mediahealth.pl  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych i kontakt w sprawie informacji handlowych drogą telefoniczną.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci podanego przeze mnie numeru telefonu przez DN Daniel Nowocin z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 120 20 89 w celu prowadzenia działań marketingowych i handlowych przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących w rozumieniu ustawy Prawo telekomunikacyjne. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, kierując wiadomość na adres e-mail Administratora tj. biuro@mediahealth.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Przysługują Ci w związku z tym wszystkie prawa wynikające z RODO, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia lub sprzeciwu co do ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Administratorem danych osobowych jest DN Daniel Nowocin z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 120 20 89. Zapoznaj się z pełnym obowiązkiem informacyjnym dostępnym na naszej stronie internetowej pod linkiem https://mediahealth.pl/polityka-prywatnosci

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych i przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną e-mail.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez DN Daniel Nowocin z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 120 20 89, moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych i handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez DN Daniel Nowocin z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa danych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, kierując wiadomość na adres e-mail Administratora tj. biuro@mediahealth.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Przysługują Ci w związku z tym wszystkie prawa wynikające z RODO, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia lub sprzeciwu co do ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Administratorem danych osobowych jest DN Daniel Nowocin z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 120 20 89. Zapoznaj się z pełnym obowiązkiem informacyjnym dostępnym na naszej stronie internetowej pod linkiem https://mediahealth.pl/polityka-prywatnosci/