Prowadzenie bloga placówki medycznej to jeden z elementów długoterminowej strategii marketingowej. Umożliwia realizację najważniejszych celów, takich jak budowa wizerunku marki, ugruntowanie jej pozycji na rynku, nawiązanie bliższych relacji z Pacjentami, a w konsekwencji przyczynia się także do wzrostu przychodów.

Blog firmowy stanowi znakomite miejsce, w którym możemy w szerszy sposób opisać na czym polega nasza praca, pochwalić się tym, co mamy do zaoferowania Pacjentom oraz rozwiać ewentualne wątpliwości niezdecydowanych osób. Pozwala również na zaprezentowanie się w charakterze eksperta, co znacząco wpływa na pozytywne postrzeganie marki. Warto więc docenić potencjał, jaki tkwi w publikowaniu unikatowych i wartościowych treści „puszczonych w internetowy świat”. Poniżej prezentujemy dziesięć najważniejszych zasad prowadzenia bloga placówki medycznej, o których należy pamiętać.

 • Postaw na jakość publikowanych treści

Przygotowując materiały na blog należy pamiętać, aby były one wartościowe i interesujące dla czytelników. Ważna jest aktualność tematu, poziom merytoryczny, dobrej rozdzielczości zdjęcia i odpowiednia jakość filmów wideo.

 • Zadbaj o różnorodną tematykę wpisów

Nikt nie lubi czytać w kółko o tym samym. Warto więc zaplanować wcześniej harmonogram wpisów (najlepiej na cały miesiąc), tak, aby poszczególne kategorie tematyczne pojawiały się kolejno po sobie. Różnorodność nie znudzi odbiorców i sprawi, że blog będzie chętniej przez nich odwiedzany.

 • Pamiętaj o systematyczności

Prowadzenie bloga firmowego wiąże się z systematycznością publikacji wpisów. Nie można robić tego w sposób chaotyczny i spontaniczny. W jednym miesiącu 11 wpisów, w drugim jeden, a przez kolejne dwa głucha cisza. To nie jest dobra droga. Warto ustalić comiesięczną liczbę wpisów i skrupulatnie pilnować, aby założenie zostało zrealizowane.

 • Dobierz odpowiedni język przekazu

Dobre poznanie swojej grupy docelowej, która posługuje się określonym językiem komunikacji to dobry punkt wyjścia do prowadzenia bloga firmowego. Treści wpisów powinny być dla odbiorców zrozumiałe i nie budzić wątpliwości merytorycznych.

 • Strzeż się błędów językowych

Blog firmowy placówki medycznej jest jej wizytówką. Nie może być tutaj mowy o jakichkolwiek literówkach czy błędach gramatycznych. Lepiej trzy razy dokładnie sprawdzić tekst przed publikacją, niż raz zaryzykować wpadką wizerunkową.

 • Znajdź kompetentnych autorów tekstów

Osoby tworzące wpisy blogowe powinny być przygotowane pod kątem merytorycznym, posiadać dobry warsztat językowy oraz lekkość w wypowiadaniu się. Czytelnikom musi sprawiać przyjemność lektura publikowanych przez nas treści.

 • Przyjmuj z godnością krytykę

Każdy opublikowany na blogu materiał automatycznie zostanie poddany ocenie. Czytelnicy mają prawo do wyrażenia swojego zdania na temat przeczytanego artykułu. Nie każdy musi zgadzać się z tym, co napisaliśmy. Kardynalnym błędem jest jednak usuwanie niewygodnych dla nas komentarzy. Zamiast tego można podjąć merytoryczną dyskusję z autorem wypowiedzi. Wyjątek stanowią tutaj wulgarne wypowiedzi, które należy cenzurować.

 • Nie zapomnij o estetyce bloga

Wygląd wizualny bloga również wpływa na jego ogólny odbiór. Jasne, przejrzyste tło, intuicyjne poruszanie się po stronie, łatwość w czytaniu treści to elementy, na które czytelnicy również zwracają uwagę.

 • Najpierw pomyśl, potem napisz, na końcu opublikuj

Masz newsa, którym chciałbyś podzielić się z całym światem? Świetnie! Jednak zanim opublikujesz materiał zastanów się, w jakiej formie najlepiej będzie podzielić się informacją z czytelnikami, starannie przygotuj wpis, dokładnie go przeczytaj, a dopiero na koniec opublikuj. Pośpiech nie jest dobrym doradcą w prowadzeniu bloga.

 • Zainwestuj budżet reklamowy w bloga

Posiadanie merytorycznych i unikatowych treści to doskonały „punkt startowy”, aby dotrzeć z nimi do znacznie większej liczby odbiorców. Dlatego też warto wygospodarować budżet na promocję bloga, aby zwiększyć zasięgi publikacji. To coraz popularniejsza forma reklamy, która przyczynia się do zwiększenia obrotów firmy.

Blog placówki medycznej to miejsce w którym łączą się ścieżki marki ze stałymi i niezdecydowanymi Pacjentami. Tak duży potencjał nie powinien być zatem zaprzepaszczony poprzez nieumiejętne zarządzanie treściami lub niepodjęciem jakichkolwiek działań. Warto jednak pamiętać, że ten sektor rządzi się własnymi prawami, dlatego najlepiej powierzyć stworzenie i prowadzenie bloga wyspecjalizowanej agencji marketingowej. Posiadane przez nas doświadczenie oraz przekrojowa znajomość branży, którą zajmujemy się od lat to gwarancja profesjonalizmu.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Kontakt

ADRES

ul. Niegolewskiego 17
01-570 Warszawa

TELEFON

tel. 22 120 20 89

E-MAIL

biuro@mediahealth.pl  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych i kontakt w sprawie informacji handlowych drogą telefoniczną.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci podanego przeze mnie numeru telefonu przez DN Daniel Nowocin z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 120 20 89 w celu prowadzenia działań marketingowych i handlowych przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących w rozumieniu ustawy Prawo telekomunikacyjne. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, kierując wiadomość na adres e-mail Administratora tj. biuro@mediahealth.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Przysługują Ci w związku z tym wszystkie prawa wynikające z RODO, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia lub sprzeciwu co do ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Administratorem danych osobowych jest DN Daniel Nowocin z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 120 20 89. Zapoznaj się z pełnym obowiązkiem informacyjnym dostępnym na naszej stronie internetowej pod linkiem https://mediahealth.pl/polityka-prywatnosci

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych i przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną e-mail.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez DN Daniel Nowocin z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 120 20 89, moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych i handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez DN Daniel Nowocin z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa danych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, kierując wiadomość na adres e-mail Administratora tj. biuro@mediahealth.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Przysługują Ci w związku z tym wszystkie prawa wynikające z RODO, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia lub sprzeciwu co do ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Administratorem danych osobowych jest DN Daniel Nowocin z siedzibą w Warszawie, ul. Swarzewska 51, 01-821 Warszawa, tel. 22 120 20 89. Zapoznaj się z pełnym obowiązkiem informacyjnym dostępnym na naszej stronie internetowej pod linkiem https://mediahealth.pl/polityka-prywatnosci/